Yüz yogası, uzmanlar tarafından yüz bakımının en bomba gelişimi olarak adlandırılıyor. Yüz egzersizleri ile yoga yapanlar gün be gün güzelleşiyor. Henüz güzellik yogasıyla tanışmamış olanları tanıştıralım. Yüz yogası; belli başlı yüz egzersizleri yaparak yüz hatlarınızı istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bir yoga türü. Günde sadece 10-15 dakika ayırarak düzenli olarak yüz egzersizlerine devam ederseniz yüz kaslarınız şekillenmeye başlıyor. İsterseniz gün içinde daha fazla da zaman ayırabilirsiniz, bu tamamen size kalmış.

Yüz derimiz altında yüzlerce kas bulunuyor. Dolgun yanaklar, biçimli elmacık kemikleri, kalkık dudaklar, diri duran kaşlar ve yüzümüzle ilgili her şeyin nasıl göründüğünü bu kaslar belirliyor. Bu kaslar da vücudumuzdaki diğer kaslar gibi bir takım egzersizlerle geliştirilebiliyor ya da hiç ilgilenmeyecek olursanız zamanla bu kaslar tembelleşiyor. Olay bu kadar basit. Tembelleşen kasları kısa sürede bu egzersizlerle canlandırabiliyorsunuz. Yani bir kez tembelleşti diye size küsüp artık tamamen çalışmaz hale gelmiyorlar, endişelenmeyin. Önemli olan doğru yüz egzersizlerinin hangileri olduğunu güvenilir bir kaynaktan bulup bu egzersizleri uygulamak. Var olan güvenilir kaynaklardan bahsetmeden önce bu sporu yapanlara ne gibi faydaları olduğundan bahsedelim.

Yüz Yogası Yapanlar Ne Kazanıyor?

-Çalışmaya başlayan yüz kaslarında kan dolaşımı arttığından ten renginizde canlılık hemen fark ediliyor
-Yine bu kan dolaşımı sebebiyle cildinizde doğal nem artışı görülüyor
-Ciltte kırışmalar henüz başlamamışsa antiaging etki sağlıyor, kırışmalar zaten varsa yüz egzersizlerine devam ettikçe kırışmalar geriliyor
-Dudak egzersizlerine ağırlık verirseniz dolgun dudaklara sahip oluyorsunuz
-Göz çevresi kaslarına çalışarak düşük göz kapaklarınızı kaldırabiliyorsunuz
-Alın kaslarınıza çalışarak kaşlarınızı daha kalkık yapabiliyorsunuz
-Yanak kaslarınızı çalıştıran hareketler yaparak şekilli elmacık kemiklerine sahip olabiliyorsunuz. (Kemik deyip geçmeyin, elinizle yoklayın bakın o kemiğin üzeri hep kas dolu)

Özetle; yüzünüzde beğenmediğiniz bölgeler hangileriyse o bölgeye uygun yüz egzersizlerini yaparak şeklini istediğiniz yönde geliştirebiliyorsunuz. Muhteşem bir yöntem ve cidden uzun zaman beklemeniz gerekmiyor. Kısa sürede egzersizlerin neticesi görülmeye başlıyor.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Teknikleri isimli yüz yogası kitabı, ülkemiz genç kızlarının ve de genç kadınlarının bu konuda bir numaralı kitabı oldu. Peki bu kitaba kadınlar neden bu kadar çok ilgi gösteriyor? Çünkü bu kitap;
– Türkçe yazılmış en önemli yüz yogası kaynağı
-En geniş kapsamlı ve doğru yüz egzersizler sadece bu kitapta
-Sağladığı fayda ve fiyat karşılaştırması yapıldığında fiyatı çok uygun
-Okuyucu yorumları hep çok olumlu
-Para iade garantisi olan tek yüz yogası kitabı

Siz de yüz yogası nasıl yapılır bunu öğrenmek istiyorsanız, en doğru kaynağa ulaşmak için aşağıdaki resmi tıklayabilir ve kitabı inceleyebilirsiniz.