Yüz yogasıyla ilgili sözlük yazarları ne diyor?

Yüz yogasını gelin bir de sözlük yazarlarından dinleyelim. Güzellik sırlarının son trendi olan yüz egzersizlerini ve yüz yogası hareketlerini sözlük yazarları yorumluyor. Yüz yogası yapanlar içinde bir hayli yazar varmış meğer. Geç kalmamış ve “yüz yogası” nasıl yapılır öğrenmişler.

Sizin de bildiğiniz gibi; her türlü konu ve kavram hakkında, kayıtlı yazarların yorumlarını içeren sözlükler İnternet dünyasının vazgeçilmezleri halinde. Herhangi bir konu hakkında İnternet’te araştırma yaparken yardımımıza ilk yetişenler çoğunlukla sözlükler oluyor. Şahsen bu durumdan oldukça memnunum çünkü en doğru ve tarafsız bilgileri hep sözlük yazarlarından ediniyoruz.
Bakalım, yüz bakımına büyük katkısı olan Yüz Yogası Teknikleri kitabı hakkında neler yazmışlar.

 

Yüz yogası hakkında Ekşi Sözlük yazarlarının yorumları

 • Simularka demiş ki;
  Yüzde de kaslar vardır, onlar da çalıştırılır ve çalıştırılırsa kan dolaşımı hızlanır. Deri beslenerek canlılık kazanır. Vardır böyle bir şey, doğrudur. Abartmak ve eleştirmek saçmadır. Yoganın içinde zaten yüz için yapılan bazı egzersizler mevcuttur.
 • Sour;
  Artık zamanı geldi diyerek yapmaya başladığım yoga türü. Tabi günde üç beş dakika ile ciddi değişiklik olacağını pek sanmıyorum. Estetik ameliyat veya botokstan daha mantıklı ve ucuz bulduğum yüz bakım yöntemi. Sonuçta spor yapınca nasıl sırt kaslarımız daha dik durmamıza yarıyor ise yüzdeki kasları çalıştırmanın da yer çekimine meydan okumada işe yarayacağını umut ediyorum.
 • Zuhican;
  Arada yapıyorum ben bu yüz yogasını. Dünyanın en eğlenceli aktivitesi olabilir, hele de arkadaşlarla yapılıyorsa. Yaparken gözümüzden yaş geliyor gülmekten. Yapın, yaptırın.
 • Apucukuaa;
  Linkteki fotoğraflardan görebileceğiniz üzere, gençleştirmeyi bırak yüzün şeklinin değişmesine neden olan yoga türüdür. Kadının resmen göz şekli değişmiş.

Yüs yoga

Yüz yogası hakkında Uludağ Sözlük yazarlarının yorumları

 • Lady in Rose;
  Yıllar önce bir gazetede okuduğum, ara sıra uyguladığım, yüzdeki kasları çalıştırmak için yapılan yoga türüdür. Botoksa gerek kalmadan gergin ve genç görünümlü bir yüze sahip olmamızı sağlıyor efenim. ‘yaşadıklarımın izleri onlar, ben bu kırışıklardan kurtulmak istemiyorum onlarla mutluyum’ diyorsanız bile yine de ne olduğu bilinmesi gerekiyor diye düşünmekteyim. Günün birinde yüz felci olmuş bir hastanın da işine yarayabileceğini unutmayın.
 • Konusbenimleangel;
  Yoganın yüz için olanıdır. Keskin yüz hatlarına sahip olmaya yardımcı olur. Çok sağlıklıdır. Yüzün ileride sarkmaması ve kırışmaması için herkes yapmalıdır.

Yüz yogası hakkında Süslü Sözlük yazarlarının yorumları

 • Fifiri;
  Yaşlanma karşıtı hareketler içeren yoga çeşidi. Temel olarak farklı hareketlerle farklı yüz kaslarını çalıştırır ve cildin toparlanması, dudak kenarlarındaki aşağı sarkmaların ve kırışıklıkların azaltılmasını hedefler. Elbette düzenli beslenme olmadan çok anlam ifade etmez. Ben geçen sene bununla ilgili bir kitap almıştım, hala uygulamaya başlamadım ama kanaatim yaşlılık belirtileri kendini göstermeden evvel yapılmaya başlanırsa daha etkili olacağı yönünde. Bir de, yaşlanma nedeni ile değil de küçüklüğümden beri kendiliğinden aşağı doğru duran dudak kenarları mı yukarı çekmeyi başarabilecek mi merak ediyorum.
 • Monique;
  Alnımdaki mimik çizgilerinin daha 30 bile olmadan iyice belirginleşmeye başlaması sebebiyle cinnet geçirdiğim ve bir gün araştırıp, uygulamaya başladığım yüz yoga çeşidi. Beslenmeme dikkat etmeme rağmen biraz yapı biraz da fazla mimik kullanmam sebebiyle 5 şeritli yola dönüşen alnımı önce anti-aging kremlerle mi iyileştirmeye çalışsam diye düşünüp, nemsizliğin bol nemlendirici kremle gidermeye çalışıp da doğru düzgün sonuç alamayınca önce doğallık diyerek, araştırdım. Benim o 5 şeritli yol bir anda olmasa da bir kaç gün gibi kısa sürede dümdüz bir ovaya dönüştü. Artık fondötenleri baz olmadan ve çizgilere dolmadan da kullanabilmenin mutluluğu içindeyim. Çizgileriniz çoğalmadan, derinleşmeden her insanın (evet zorla etrafımdaki erkeklere de inatla yapmaları için baskı kuruyorum, iyi de sonuç alıyorlar) uygulamaya başlaması gerekli diye düşünüyorum. Dünyanın parasını kremler ve estetik operasyonlarına vermeden önce en azından deneyin.
 • Aryastark;
  Kalemle dudak dolgunlaştırma özelliği arkadaşımın dudaklarında test edildi onaylandı. Daha bir kalkık, ördek dudak tarzı oldu resmen kızın dudakları. İlginç gerçekten.
 • Süslükokona;
  ‘Çalışan kaslar kendini salmaz’ prensibiyle yapılan yüz yoga egzersizi. Uzun dönem yapılınca faydası olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca; çok eğlenceli.
 • Catvoice;
  Bir ara gaza gelip her gün yapacağım, böylece yaşlanmaya cağım diyordum. Hevesim sadece 4 gün sürdü. Düzenli olarak yapılınca etkili olacağına inanıyorum. Nasıl spor yapan beden sıkı kalırsa yüz için de aynı olabilir.

Yüz egzersizlerinin bulunduğu Yüz Yogası Teknikleri kitabını alın

Yüz Yogası Tekniklerin içeriği hakkında ayrıntılı bilgi almak için fırsatı değerlendirin. Üstelik sadece bir kitap da değil. Kitap set halinde sunuluyor. Ben aldım ve çok memnun kaldım. Gerçekten garip hareketler yapıyorsunuz ama bu gariplikler sayesinde uykuya dalmış kaslarınız uyanıyor. Daha diri, sıkılaşmış ve genç bir yüze sahip oluyorsunuz. Cilt Güzelliği ve Diyet kitabı, Akupunktur Noktaları ve Hızlı Güzellik Programı ile birlikteYüz Yogası Teknikleri kitabını bir set halinde alabiliyorsunuz. Fiyatı da çok uygun. Bunca estetik uzmanı ve kozmetik ürünlere verilen paraları düşünürsek, bu fiyata bu kadar etkili ve hızlı gelişme göstermesi beni oldukça şaşırttı. Kitabı buradan inceleyebilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın.