Yüz Yogası Zaman Çizelgesi

Yüz yogası ya da yüz egzersizleri, yüz bakımı uygulamaları içerisinde en etkili trendlerden biri. Çünkü yüz yogası gerçekten en hızlı sonuç veren metotlardan biri. Yüz bakımı için uyguladığınız birçok krem, maske ve başka ne varsa inanın hepsi çöpe gidecek. Yüz yogası hareketleri, yüzünüzü şekillendirmenin yanı sıra kan dolaşımını da hızlandırdığı için cilt nemi ve renginde harika sonuçlar yaratıyor. Şimdi gelelim bu değişimin nasıl olduğuna. Yüz yogasını haftada beş gün ve günde sadece 30 dakika yapıyor olduğunuzu farz edelim.

Yüz yogasıyla iki hafta sonunda;

Yüz kaslarının çalışmaya başlamasıyla kan dolaşımı artar. Böylece; cilt rengi, nemi ve sıklığında gözle görülür bir fark oluşur. Yüz yogasında ilk fark edilir bölge ciltten sonra dudaklardır. Dudak büyüklüğünde hatta dudak renginizde hafif bir değişim görülür. Dudak renginin canlı kırmızı oluşu dişiliği arttıran en büyük etkendir. Dolayısıyla dudağınızdaki renk ve dolgunluk artışı ile kendinizi şimdiden iyi hissetmeye başlarsınız. Tam da bu noktada diğer yüz bakımı uygulamalarına ihtiyacınız kalmadığına ikna olmaya başlamışsınızdır.

Güzellik iksiri

Yüz yogası 1 ay sonunda;

Yanak kaslarında sıkılaşma, kaşlarda hafif kalkık görünüm ve göz kapakları düşüklüğünde azalma belirgin haldedir. Lafını etmeden geçmeyelim; yüz yogası yapanlar tarafından en çok tercih edilme sebebi olan yanak, kaş ve göz kapakları bölgelerinde etkisini bu kadar hızlı göstermesi harika bir durumdur. Dudaklarda büyüme artmıştır. Dudaklar, dolgunlaştırıcı ruja ihtiyaç duyulmayacak kadar hoş görünmektedir. Ciltteki gelişim devam etmekte ve cilt daha parlak, lekesiz ve sıkı bir görünüme ulaşmıştır.

Yüz yogası 2 ay sonunda;

Cilde gayet sağlıklı bir görünüm oturmuş ve sıkılaşma artmıştır. Gözaltı çukurlarında dolgunluk oluşmuş ve koyu halkalarda çokça azalma, neredeyse tamamen yok olma gözlenebilmiştir. Yüz kasları yukarı kalktığından yanakların alt kısmında yani alt çene kemiği üzerinde incelme oluşmuş ve bu da yüzün zarif bir ifade kazanmasını sağlamıştır. Burundan ağız kenarlarına uzanan çizgiler kaybolmaya başlamıştır. Genel olarak çizgiler, özellikle göz çevresi ve alın bölgesindekiler kendini gizlemeye başlamıştır.

Yüz yogası 3 ay sonunda;

Yüzümüzde en çok yer kaplayan yanak kasları yukarı doğru daha sıkı hale geldiğinden ciltteki tüm gevşeklik ortadan kaybolmaya başlar. Boyun kısmındaki yaşlı görünüm ve yüzdeki tüm çizgiler şaşırtıcı şekilde yok olmaya yakın haldedir. Cilt lekeleri (kan dolaşımı problemiyle olan lekeler) tamamen yok olmuştur. Çene, her iki taraf için de şeklini belirgin hale sokmuş, ileri yaştakiler için sarkma varsa düzelmeye başlamış durumdadır. Elmacık kemikleri bariz şekil almış, düşük göz kapakları diri görünüme kavuşmuştur. Bu raddede dudak dolgunluğu çoğunlukla ideal seviyeye ulaşmıştır.

Yüz yogasına 3 aydan sonra da devam edilirse;

Yukarıda bahsedilen tüm detaylarda olumlu artış devam eder. Yüz yogası hareketlerine genç yaşta başlayanlar için yüzün almış olduğu şekil kalıcı hale gelir çünkü artık yüz yogası hareketleri ile yüz kaslarınıza iyice şekil vermişsinizdir. Egzersiz günlerinizi azaltarak ya da gün içinde ayırdığınız 30 dakikanızı azaltarak şekillendirmiş olduğunuz kas yapınızın sadece belirginliğini devam ettirmek için bu egzersizlere devam edebilirsiniz. Bu sayede yaşlanma belirtileriniz de son derece yavaşlar. Yüz yogası egzersizleri ne kadar uzun süre yapılırsa etkisi de o kadar kalıcı hale gelir. Üç ay sonrasındaki egzersizleri istediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Tabi ki üç ay boyunca yüz yogası uygulayabilen, azimli kişiler hazır bu disiplini kazanmışken kaybetmemeleri önerilir.

Yüz Yogası Kitabının Faydaları Bitmiyor

Yüz yogası nasıl yapılır öğrenmek isteyenler, yüz yogası kitabı sayesinde ihtiyaç duydukları tüm güzellik sırlarına sahip oluyor. Siz de yüz egzersizleri yapmakta geç kalmayın! Tıklayın, kitabı inceleyin ve yüz yogasının nasıl yapıldığını öğrenin.