Yüz kaslarını çalıştıran hareketler-Hareketlerin nasıl olduğunu nasıl yapıldıklarını gösteriyoruz. Yüzünüzü şekillendirmek sizin elinizde!

Hangi hareketleri yapmanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Neden diyecek olursanız, her yüz tipinin ihtiyacı olan egzersiz hareketleri değişkendir. Örneğin; sizin elmacıklarınız zaten dolgun bir yapıdaysa elmacık üzerindeki kasları çalıştıran egzersizleri yapmamanız gerekir. Öncelikle; yüz tipinizi iyi belirlemeniz ve hangi bölgeleri çalıştırmanız gerektiğini iyi tespit etmelisiniz. Ancak bu yolla, yüz kaslarınız için hangi hareketleri çalışmanız gerektiğini doğru anlayabilirsiniz. Güzellik kaygısı bir kenara, yüz felci geçirmiş kişiler de bu egzersizlerden fayda sağlayabilirler.

Yüz Kaslarını Çalıştıran Hareketler Ne Süreyle Yapılmalıdır?

Yüz kaslarını çalıştıran hareketler gün içerisinde ortalama 15-20 dakika gibi bir sürede yapılabilir. Bu süreyi arttırmak size bağlıdır ama asgari olarak bu süre idealdir. Önemli olan, bu düzeni birkaç ay devam ettirebilmektir. Yüz kaslarını çalıştırmaya her gün devam etmenizi öneririz. İkinci hafta sonrasında bu düzeninizi gün aşırıya çevirebilirsiniz. Kaslarda güçlenme hissiyatınız arttıkça egzersiz yapacağınız gün sayılarını azaltabilirsiniz.

Özet geçecek olursak;

  • ilk iki hafta her gün
  • Sonraki haftalar gün aşırı
  • Kaslarda güçlenme ve ciddi bir sıkılaşma başladığında 3 günde 1 yapabilirsiniz

Yüz Kaslarını Çalıştıran Hareketler Nelerdir?

Pek çok hareket ve bu hareketlerin de kendi alt versiyonları vardır. Yüz Yogası Teknikleri isimli yüz yogası kitabında tüm bu hareketleri bulabilirsiniz. 108 sayfada bu egzersizlerin tamamını resimleriyle ve yazılı biçimde detaylıca anlatıyor. Kitaba ulaşmak isteyenler burayı tıklayabilirler.

Yüz yogası hareketleri hakkında pek çok web sayfasında belli başlı 3-5 egzersiz hareketi paylaşılıyor ancak yüz yogası, yani yüz kaslarını çalıştıran hareketler sadece bunlarla sınırlı değil. Bir sürü hareket var ve bu hareketlerin bazılarının da alt versiyonları var. Hepsinden önemlisi başlamadan önce yapmanız gereken ısınma ve esnetme hareketleri var. Bu adımı atlayacak olursanız yaptığınız egzersizlerden yeteri kadar fayda sağlayamıyorsunuz ve simetri bozukluğu yaşayanlar da olabiliyor. Çünkü karşılaşılan web sayfalarında anlatılan egzersizlerin çoğu yanlış, eksik. Bu yüzden bu konuda dikkatli davranın ve her zaman işi uzmanından öğrenmeye çalışın.

Yüz Kaslarını Çalıştıran Hareketler e-kitabı

Yüz Yogası Teknikleri isimli yüz yogası kitabı, bu konuda müthiş işler başarmış. Zengin içeriğiyle pek çok kadın ve erkeğe fayda sağlıyor. Pdf formatındaki bu kitap, tek bir ana kitap ve yanındaki 3 bonus kitaptan oluşuyor.

  1. Ana kitap 108 sayfalıkYüz Yogası Teknikleri isimli kitap bonuslar ise;Yüz bölgesinde ki tüm akupunktur noktalarını anlatan bir kitap,
  2. Hızlı Güzellik Programı (Egzersizleri yapmakta vakit sıkıntısı yaşayanlara verilen özel metotları anlatıyor)
  3. Cilt Güzelliği ve Diyet (Güzel bir cilt için hangi besinleri tüketmeniz/tüketmemeniz gerektiği bilgiler, okuyucusu için tek tek yazılmış günlük yemek menüleri + evde cilt bakımı metotları gibi çok faydalı bilgiler barındırıyor)

“Yüz kaslarını çalıştıran hareketler” hakkında uzmanından bilgi almak için tıklayın

yüz yogası kitabı oku