Yüz Jimnastiği ve Nasıl Yapıldığına Dair Her şey!

Yüz jimnastiği nasıl yapılır uzmanından aktarıyoruz. Yüz jimnastiği ile düzenli çalışma sonrasında siz de yüz hatlarınızı biçimlendirebilirsiniz.
Öncelikle faydalarını anlatalım sonrasında da nasıl yapıldığına geçelim. Jimnastik hareketleriyle yapılan yüz sporu, yani diğer adıyla yüz yogasının belli başlı faydaları şunlar;

  • 30’lu yaşlara doğru çoktan azalmaya başlamış olan cilt kolajeni üretimini yükseltir,
  • Kolajen üretimi yükselmesi sebebiyle kırışıklıklar ve sarkmalar azalır,
  • Jimnastik hareketleri ile kan dolaşımı artan ciltte doğal nem oluşur ve cilt renginin kalitesi artar,
  • Yüz kasları güçlenir, yüz hatları toparlanır,
  • Yüz kasları şekillenir,
  • Yüz hatları daha belirgin bir görünüm aldığından etkileyiciliği artar,

Yüzünüzdeki eksikler tamamlanır. Örneğin; dudaklarınız ince, hacimsiz ve sönük ise dudak kaslarını çalıştıran özel hareketleri uygulayarak dudaklarınıza hacim kazandırabilirsiniz.

Yüz jimnastiği ile bu harika sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken şey;

  1. Yüz jimnastiği hareketlerini ve yüz jimnastiği nasıl yapılır bunu en doğru yerden öğrenmek,
  2. Yaklaşık üç ay düzenli şekilde, öğrendiğiniz jimnastik hareketlerini yapmak. Günde yaklaşık 15-20 dakika gibi kısa bir süre yapmanız yeterli oluyor.

Yüz Jimnastiği Nasıl Yapılır Uzmanından Öğrenin

Yüz jimnastiğinin nasıl yapıldığını doğru yerden yani uzmanından öğrenmek çok önemli çünkü yanlış egzersizler uygulanırsa yüz simetrinizde sorun yaşayabilirsiniz. Örneğin kaşınızın biri diğerinden daha yukarıda görünmeye başlayabilir ya da güldüğünüz zaman ağzınızın bir kenara diğer tarafa nazaran daha aşağı doğru durabilir. Bunlar gibi birkaç orantısızlık yaşayabilirsiniz ama egzersizleri doğru uygularsanız, yaklaşık üç ay sonra yüz hatlarınızda muhteşem bir değişim yaşayabilirsiniz.

Yüz Jimnastiği Hareketleri

İşi uzmanından öğrenmenin önemine değinip, Yüz Yogası Teknikleri isimli e-kitabı anmamak olmaz. Hemen hemen her yazımızda dediğimiz gibi işinize yarayacak doğru egzersizlerin tümünü 108 sayfalık bu e-kitaptan öğrenebilirsiniz. E-kitabı incelemek isteyenler buraya tıklayabilirler.

Bu kitap yüz jimnastiği üzerine yazılmış çok geniş kapsamlı bir e-kitap. Hareketlerin tamamını resimli ve yazılı açıklamalı olarak okuyucusuna veriyor. Ülkemizde yüz sporu yapan birçok kadın bu e-kitapla çalışıyor. Biz de içeriğini bildiğimiz için ve uygulayan kadınların memnuniyetini de bildiğimiz için gönül rahatlığı ile size önerebiliyoruz.

Emin olun, yüz jimnastiğinin yakın zamanda ve ileriki yıllarınızda çok faydasını görecek ve bize dua edeceksiniz. Bir kadının uçuk fiyatlarda satılan saçma sapan kremler yerine yatırımını cidden doğal yöntemlere yapması gerektiğini hep savunuyoruz. Kremlere ya da makyaj malzemelerine harcayacağınız paralara ara verin ve siz de yüz yogasına başlayın deriz. Böylesinin hem güzelliğiniz hem de keseniz için daha karlı olduğunu siz de göreceksiniz.

“Yüz jimnastiği nasıl yapılır” ile ilgili tüm bilgileri uzmanından öğrenmek için tıklayın

yüz yoga teknikleri kitabı