Yüz egzersizleri nasıl yapılır sıralı biçimde anlattık. Güzelliğinize güzellik katmak için siz de bir an evvel nasıl yapıldığını öğrenin.

Yüz egzersizleri ile yüz kaslarını çalıştırmayı tıpkı halter kaldırarak kol kaslarını şekillendirmek gibi düşünün. Çalışan kas şekillenir ve biz insanoğlu öyle güzel bir kas formuyla yaratılmışızdır ki, her kim kaslarını geliştirecek olursa olsun ortaya muhakkak güzel bir form çıkar. Yüz derimiz altında yoğun bir kas dokusu vardır ve bu kaslar yüz egzersizleri ile çalıştırılarak değişim yaratılabilir.  Doğru yüz egzersizleri ile o çok beğendiğiniz kadınlardan biri de siz olabilirsiniz.

İnsanların yüzlerinde birbirinden farklı olan detaylar sadece; göz rengi, kaş/kıl yapısı, burun kemiğidir. Bunlar dışındaki kısımlar, dünya üzerindeki her insanda hemen hemen aynıdır. Örneğin; elmacık kemikleri. Bir yüzün güzel olarak adlandırılabilmesi için en önemli detaylardan biri olan elmacık kemiği insanoğlunun tamamında aynıdır, en fazla milimetrik farkları vardır ancak bu kemik üzerindeki kas dokusu A kişisinde daha şişkin B kişisinde ise daha cılız bir biçimdeyse bu iki yüz arasındaki görünüm farkı oldukça büyük olur. Çene, elmacıklar, yanak, dudaklar..vs. bu bölgelerde de durum aynıdır. Peki bizlerin birbirimizden bu kadar farklı görünmesine sebep olan şey nedir? Elbette ki yüzlerimizde ki kas dokusudur. Bizler, kaş şekli, göz rengi gibi önemli detayları saymazsak aslında birbirimizden sadece milimetrik farklarla ayrılıyoruz.

Yüz Egzersizleri Nasıl Yapılır Öğrenin

Yüzünü çok beğendiğiniz kadınlardan sadece birkaç milimetre geridesiniz. Hal böyle olunca, yüz egzersizleri nasıl yapılır öğrenerek bu milimetrik farkları yok edebilir ve siz de o çok beğendiğiniz kadınlara benzemeye başlayabilirsiniz. Milimetrik yani çok küçük farkların bile yüz bölgesinde ne büyük değişimlere sebep olduğunu anlatmış olduk bir nebze. Şimdi gelelim yüz egzersizleri nasıl yapılır ve  bu değişim nasıl sağlanır? konusuna.

Yüz egzersizleri ile yüz kaslarını çalıştırmak, yani diğer adıyla yüz yogası kısa sürede yüzünüzde fark edilir değişimler yaratır. Bunun detayları için Yüz yogasıyla yüzünüzdeki değişim ne zaman başlar? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yüz Egzersizlerinin Faydaları

  • yüz kaslarını çalıştırma sonucu ciltte nem ve canlılık
  • göz kapağı düşüklüğü egzersizleri ile kapağı kaldırma,
  • göz altı çukurları için egzersiz
  • elmacık kemiği egzersizleri,
  • dolgun yanaklar için egzersizler,
  • dudak egzersizi,
  • çene ve boyun egzersizleri,
  • kaşları kaldırma gibi pek çok faydası vardır.

İstenirse yüz inceltme egzersizleri de uygulanabilir. “Yüz egzersizleri nasıl yapılır” tüm detaylarıyla öğrenmek için içerisinde resimli yüz egzersizleri olan Yüz Yogası Teknikleri e-kitabını buradan indirebilir ve siz de hemen değişime başlayabilirsiniz.