Göz Kapağı Düşmesi Egzersizleri

Göz kapağı düşüklüğü egzersizlerinin adımlarını sıralıyoruz. Bu adımları doğru takip ederek gözlerinize diri bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Adımların muntazam uygulanması çok önemli çünkü yanlış uygularsanız yaptığınız egzersizler fayda sağlamıyor. Hatta yüzünüzde simetri bozukluğuna sebep oluyor. Bu konuda fenomen sayılan 108 sayfalık Yüz Yogası e-kitabının indirme linkini yazımızın sonunda verdik. Kitabı indirerek göz kapağı düşüklüğü egzersizleri hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Göz Kapağı Düşüklüğü Egzersizleri Nelerdir?

ilk adım; ısınma ve esneme hareketleri yapmaktır. Isınma ve esneme hareketleri sadece yüz bölgenizde değil sırasıyla gövde, göğüs, kürek kemiği, omuz, boyun ve ardından yüz kaslarını esnetme ve ısıtma hareketlerini kapsar. Bunları spor salonlarında öğretilen sıradan ısınma hareketleri ile karıştırmayın, bunlar yüz kasları için tasarlanmış kendi sitilinde, özel ısınma hareketleridir. Merak etmeyin, bu yazımızın sonunda hepsini görebileceğiniz resimleri barındıran yüz yogası e-kitabını sizlerle buluşturacağız. Egzersizlere başlamadan önce ısınma ve esneme hareketlerinin yapılmasının ne kadar önemli olduğunu bu kitap da üzerine basa basa söylüyor.

İkinci adım; akupunktur noktalarının yerlerinin tespit edilmesi ve bu noktalara özel dokunuşlar yapılmasıdır. Bu uygulama, yüz bölgenizde rahatlama sağladığı gibi şifa etkisi de yaratır. Akupunkturun faydalarını detaylandırmaya gerek duymuyoruz çünkü şifa etkisini bilmeyen kalmadı artık.

Üçüncü adım; spesifik olarak göz kapağındaki düşüklüğü engelleyen egzersizleri uygulama adımıdır. Göz kapağı kaslarınızı canlandıran ve daha güçlü bir hale getiren özel bazı egzersizlerdir bunlar. Bir süre düzenli uyguladıktan sonra göz kapağı sarkması duruyor. Ayrıca göz altı çukurları için de son derece faydalı oluyor.

Göz Kapağı Düşüklüğü Egzersizleri Resimli Anlatım

Yüz Yogası e-kitabında tüm egzersizleri bulabilirsiniz. e-kitabı indirmek isteyenler buradan indirip okuyabilirler. Pdf biçimli bu e-kitap göz yogasının ve yüzünüzün tamamı için yapabileceğiniz yoga hareketlerinin tamamının detaylarını anlatıyor. Lütfen bu konuda bir iki egzersiz örneği veren sayfalara itimat etmeyin çünkü yanlış uygulama sebebiyle simetri bozukluğu yaşayabilirsiniz.

Her egzersizin belli bir sırası, seti ve kaç tekrar yapılacağını bilmek çok önemli ve karşılaşacağınız web sayfaları bu bilgileri vermiyor. İşi uzmanından öğrenmeye dikkat edin. Önerdiğimiz yüz yogası kitabında göz kapağı sarkması için egzersizlerin yanı sıra yüz bölgenizin tamamına hizmet eden tüm hareketleri bulabilirsiniz.

Bu hareketler göz kapağı dışında kaz ayaklarına, göz torbalarından kurtulmanıza, göz çukurlarınızı düzeltmeye, göz altı morluklarını azaltmaya ve gözünüzün çekik bir biçim almasına büyük fayda sağlıyor. Gözleri çekik yapmak için kullanılan egzersizler de bu hareketlerden oluşuyor.

“Göz kapağı düşüklüğü egzersizleri” hakkında daha fazla bilgi edinmek veYüz Yogası Teknikleri e-kitabını kendi sayfasından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

yüz yogası kitabı incele